Pagal pluoštą
Mezgimo siūlai internetu. Pagal pluoštą: merino vilnos siūlai, merino vilna, vilna, alpakos vilna, angora, moheris, kašmyras, medvilnė, šilkas. Siūlai internete gera kaina.
Siūlų parduotuvė internete siulupinkles.lt siūlo įvairių pluoštų siūlų. Įvairių paskirčių kokybiški siūlai kiekvienai mezgėjai ar kiekvienam mezgėjui:
siūlai mezgtiniui,
siūlai pirštinėms,
siūlai pledui,
siūlai kojinėms,
siūlai suknelei,
siūlai skarai,
siūlai kepurei.Įvairūs natūralūs pluoštai ir kokybiškos siūlų sudėtys: merino vilna, avies vilna, alpakos vilna, angoros vilna, mochera, kašmyras, kupranugario vilna, jako vilna, šilkas, medvilnė, linas, liocelis, bambukas, pieno baltymų pluoštas, dilgėlių pluoštas, kanapių pluoštas, cukranendrių pluoštas ir kiti natūralūs bei dirbtiniai pluoštai. Kaip jau supratote, čia rasite įvairių pluoštų siūlų: natūralios kilmės pluošto siūlai, gyvulinio pluošto siūlai, augalinio pluošto siūlai, sintetinės kilmės siūlai.Merino vilnos siūlai
Merino vilna išgaunama iš avių (merinosų) vilnos. Merino vilna – labai plona. Mezginiai iš merino vilnos yra malonūs, bemaž neerzina odos. Merino siūlais megztos kepurės, megztiniai, pirštinės, šalikai tinka mažiems vaikams ir net asmenims, turintiems jautrią odą. Merino vilnos storis – apie 25-35 mikronų. Merino vilna vertinama ir dėl savo elastingumo savybių. Natūrali merino spalva – balta. www.siulupinkles siūlų parduotuvėje rasite ir 100% merino siūlų, ir pigesnių merino siūlų variantų – siūlų maišytų su kitais pluoštais.Vilna (avies)
Natūralios vilnos siūlai gaunami iš avies vilnos. Visiškai ekologiška žaliava. Vilnoniai mezginiai, drabužiai (megzti megztiniai, kojinės, pirštinės, šalikai, kepurės, pledai) ypač tinkami žiemai, rudeniui. Natūrali vilna pasižymi skausmą slopinančiomis, uždegimą mažinančiomis ir organizmą stiprinančiomis savybėmis, bei antistresinėmis savybėmis. Vilnoniai siūlai ypač mėgstami mezgant kūdikių kojinytes, ir ne veltui – apsiklojus tikros vilnos siūlų mezginiu neprakaituosite ir nesušalsite – vilna labai gerai prisitaiko prie kūno temperatūros. Jei abejojate ar siūlai tikrai vilnoniai – pabandykite uždegti siūlą: vilnonis siūlas nedega, bet pamažu svyla ir vėliau suanglėja, na o sintetinis siūlas – užsiliepsnoja.Alpakos vilnos siūlai
Alpakos siūlai gaunami iš alpakų (lamų) vilnos. Alpakų plaukeliai yra ilgi, švelnūs, pasižymi kietumu – dėl to alpakos siūluose dažnai rasite įmaišytos merino vilnos, akrilo. Alpakos siūlai panašiai kaip įprasta avių vilna sugeria drėgmę, taip pat pasižymi šiltumu ir patvarumu. Vienas didžiausių alpakos siūlų privalumas – ant mezginių beveik nesiformuoja gumuliukai. Alpakos vilnos siūlai tinka ir alergiškiems žmonėms – alpakos kailyje nėra lanolino, organinių riebalų – t.y. mezginiuose neturėtų veistis dulkių erkutės.

Angoros vilna
Angoros siūlai gmainami iš angoros triušių vilnos. Angoros triušių vilnos siūlai yra žymiai šiltesni nei vilnoniai siūlai. Angoros siūlai gali sulaikyti du kartus daugiau drėgmės negu vilnoniai siūlai. Iš angoros triušių plaukų gaunami siūlai yra pūkuoti, purūs, minkšti, švelnūs. Bet šie siūlai yra palyginti mažai elastingi. Dažnai angoros siūluose sudėtyje rasite ir įmaišytos vilnos ar akrilo, nes pats vienas angoros vilnos pluoštas į verpalus tvirtai neįsikabina. Natūralios angoros vilnos siūlų spalvos: juoda, balta, pilka, žydra.

Moheris (arba kitų vadinamas mochera, mocheras, mocheris, mohera)
Moheris – tai pluoštas iš Angoros ožkų plaukų. Jokiu būdu nemaišykite moherio su angoros triušių vilna. Nebūna 100% moherio verpalų. Moheros pluoštas dažniausiai maišomas su vilna bei akrilu. Dažniausiai didžiausias mocheros procentas verpaluose siekia 90%. Numegzti drabužiai iš moherio siūlų yra šiltesni, tvirtesni už avių vilnos siūlų mezginius. Moherio siūlai itin gerai sugeria drėgmę bei yra itin lengvi.

Kašmyro siūlai
Kašmyras gaunamas iš laukinių kalnų ožkų pavilnės pūko pluošto. Paprastai kašmyro siūlai yra žymiai brangesni dėl mažo ožkų pavilnės pūko kiekio. Ožkos, iš kurių gaunamas kašmyras, paprastai gyvena aukštuose Kinijos, Mongolijos kalnuose bei Turkijoje, Irane, Afganistane. Reikia atkreipti dėmesį, kad kašmyro siūlų pluoštas išgaunamas tik iš laukinių ožkų, nes prijaukintų ožkų pūkas būna šiurkštesnis. Natūralios kašmyro siūlų spalvos: balta, juoda, pilka, ruda. Kašmyro siūlai pasižymi geromis šilumos sulaikymo savybėmis, yra švelnūs bei lengvi.

Kupranugario vilna
Kupranugarių vilna vertinama dėl šių savybių: plaukas yra tuščiaviduris – dėl to šie verpalai labai lengvi, minkšti. Kupranugarių vilnos siūlai megztiniui, pledukui, skarai, pirštinėms ar kojinėms suteikia sausą šilumą, aktyvinančią medžiagų apykaitą. Kupranugario vilna yra šiltesnė nei avies vilna. Mezginiai iš šios vilnos tinka ir žmonėms, turintiems problemų dėl odos ir sąnarių (kupranugario vilnos siūlų sudėtyje nėra lanolino). Dažniausiai kupranugario vilna siūluose maišoma su avies vilna, tačiau yra ir siūlų vien iš kupranugario vilnos.

Jako vilna
Jako vilna yra viena labiausiai vertinamų vilnų pasaulyje. Pasižyminti švelnumu ir minkštumu kaip kašmyras. Jako vilna geriau nei avies vilnos siūlai išlaiko šilumą ar reguliuoja drėgmę. Jako vilnos siūlais numegzti drabužiai yra kvėpuojantys, draugiški turintiems alergijų – juose nėra lanolino.

Šilkiniai siūlai
Šilkas išgaunamas iš šilkaverpio vikšro kokonų pluošto. Šilkiniams siūlams būdingas plonumas – nes jie išgaunami išvyniojant itin plonus šilkaverpio vikšro kokonus. Visgi šilko siūlai yra labai tvirti. Drabužiai megzti iš šilko siūlų beveik nesiglamžo. Natūralios šilko siūlų spalvos: balta (beje, pati brangiausia), geltona, žalia, rausva. Siūluose šilkas dažniausiai maišomas su vilna, medvilne, akrilu ir viskoze. Šilko pluoštas vertinamas ir dėl gražaus matinio blizgesio.

Medvilnės siūlai
Medvilnės siūlai gaunami iš medvilnės sėklų dėžučių. Medvilnės siūlų drabužiai yra tvirti bei malonūs dėvėti. Jie yra pralaidūs orui bei gerai sugeria drėgmę. Siūluose medvilnė dažnai maišoma su akrilu ar viskoze (tai daroma norint suteikti elastingumo, nes medvilnė nėra labai elastinga). Beje, medvilniniai siūlai labiau linkę susitraukti.

Lino siūlai
Lininiais siūlai gaunami iš augalinio lino. Lino verpalai dėl jame esančio silicio dioksido yra itin tvirti. Kita vertinama lino siūlų savybė – lino siūlų mezginiai nesideformuoja, nesitraukia bei gerai sugeria drėgmę. Drabužiai, megzti iš siūlų, sudėtyje turinčių lino – yra pralaidūs orui. Na, o natūrali lininių siūlų spalva yra tik pilkai smėlinė.

Liocelis (lyocell)
Liocelis išgaunamas iš perdirbtos celiuliozės. Tai dirbtinis pluoštas iš natūralios medžiagos – celiuliozės. Pastaroji išgaunama iš medienos. Liocelis įeina į celiuliozinių pluoštų grupę, kurią sudaro liocelis, tencelis, viskozė, modalas. Liocelio siūlais numegzti drabužiai yra higieniški, lengvi, lengvai prižiūrimi. Liocelio siūlai panašesni į natūralius, o ne į sintetinius pluoštus – liocelio mezginiai gerai sugeria ir išgarina drėgmę.

Kanapių pluošto siūlai
Kanapių siūlai – tvarūs, nes auginant kanapes ir jas perdirbant nenaudojami pesticidai, pačios kanapės – lengvai perdirbamos. Kanapių auginimas mažina atliekų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Kanapių pluošto siūlai yra ilgaamžiški, bei vieni stipriausių ir patvariausių natūralių tekstilės siūlų. Kanapių pluošto siūlai sugeria drėgmę, saugo nuo bakterijų, sulaiko UV spindulius, yra lengvai perdirbami.

Dilgėlių pluošto siūlai
Dilgėlių siūlai gaunami iš dilgėlių pluošto. Įdomu paminėti, kad dilgėlių pluoštui tinka tik 5 dilgėlių rūšys. Iš žalių dilgėlių gaunamas žalsvo atspalvio pluoštas, jis primena linų ar kanapių pluoštą, bet yra ilgesnis ir plonesnis nei linų pluoštas. Apdorotas bei sušukuotas dilgėlių pluoštas tampa baltas, švelnus ir blizga. Dilgėlių siūlai turi geras šilumos sulaikymo savybes bei gerai sugeria drėgmę. Pats dilgėlių pluoštas yra tvirtas, todėl paprastai siūluose jis maišomas su natūraliais bei dirbtiniais pluoštais. Įdomu tai, kad Napoleono kariuomenė vilkėjo drabužius iš dilgėlių pluošto. Dažniausiai pluoštui dilgėlės auginamos Nyderlanduose, Vokietijoje, Austrijoje, bet jų auginimo vietos pastoviai plečiamos – dilgėlių pluošto gamyba plečiasi.

Bambuko viskozės siūlai
Bambuko siūlai gaminami iš naujos kartos ekologiško bambuko pluošto. Bambuko pluošto siūlai savo savybėmis panašūs į medvilnę: iš šių siūlų megztiems drabužiams būdingas minkštumo, švelnumo pojūtis – jie 50 proc. geriau sugeria drėgmę nei medvilnė ir nesivelia, neblunka. Bambuko siūlai yra ploni, tvirti, patvarūs. Siūlai iš bambuko pluošto – švelnesni už medvilnę, o jų tekstūra – beveik kaip šilko. Paprastai drabužius megztus iš bambuko pluošto siūlų malonu dėvėti dėl jų lengvumo ir minkštumo. Bambuko pluoštas sugeria ir išgarina drėgmę kelis kartus greičiau nei medvilnės pluoštas. Svarbu paminėti, kad bambuko pluošto mezgimo siūlai turi ir antibakterinių savybių, jų gamyba draugiška aplinkai – bambukų auginimui paprastai nenaudojami pesticidai ir cheminės trąšos.

Pieno baltymų pluošto siūlai
Pieno baltymų pluošto siūlai gaunami iš pluošto, kuris gaunamas nusausinus pieną – pieno baltymas paverčiamas tirpalu bei polimerizuojamas. Tada baltymas džiovinamas ir taip susidaro kazeino milteliai, kuriuos sumaišius su kitais natūraliais ingredientais (pvz. bičių vašku ar kviečių sėlenomis ir pan.) šlapiuoju būdu suverpiamas pieno baltymų pluoštas. Mezginiai, numegzti iš pieno baltymų pluošto siūlų yra minkšti bei malonūs dėvėti, drabužiai gražiai blizga. Pieno baltymų pluošto siūlai tinka ir alergiškiems žmonėms, šie siūlai turi ir antibakterinį poveikį – tinka kūdikių drabužiams bei aksesuarams kūdikiams megzti. Pieno baltymų pluošto sudėtyje turintys siūlai gerai sugeria drėgmę, drabužiai iš šio pluošto siūlų mažiau veliasi bei mažiau burbuliuojasi.

Cukranendrių pluošto siūlai
Cukranendrių pluošto siūlai gaunami iš cukranendrių pluošto. Šie siūlai paprastai daugiau priskiriami prie vasaros siūlų. Cukranendrių pluošto siūlai yra švelnūs, turi lengvo blizgesio, tinka ir alergiškiems žmonėms. Iš cukranendrių pluošto siūlų megzti drabužiai maloniai vėsins vasarą. Šie siūlai gali šiek tiek priminti šilkinius siūlus, siūlai “kvėpuoja”. Iš šių siūlų lengvai numegsite lengvas vasarines sukneles, palaidinukes, vasarinius ar pavasarinius megztukus. Beje, cukranendrių pluošto mezgimo siūlai paprastai būna šiek tiek slidoki, todėl mezgant šiais siūlais patartina naudoti medinius ar bambukinius virbalus nesmailiu galu.

Rodoma 1–48 iš 169

siulu pinkles logo siulai internetu

Sekite naujienas apie siūlus ir virbalus socialiniuose tinkluose:

No products in the cart.