Virbalai
Mezgimo virbalai, virbalai su valu gera kaina. Virbalų parduotuvė: prisukami virbalai, virbalų rinkinys, virbalai kojinėms. Akcijos: virbalai internetu.
Užtikriname, kad virbalų parduotuvėje www.siulupinkles.lt rasite tik kokybiškų ir patikimų gamintojų virbalus, mūsų svetainėje šiuo metu apsistojo šie virbalai:
KnitPro virbalai mezgimui;
mezgimo virbalai Lykke;
HiyaHiya virbalai.Mezgimo malonumas priklauso nuo kelių dedamųjų: pačios mezgėjos ar mezgėjo sugebėjimų, siūlų kokybės, mezgimo schemos ir nuo pasirinktų virbalų kokybės.

Mezgimo virbalai – kokius rinktis?
Kiekviena mezgėja ar kiekvienas mezgėjas žino, kad ezgimo virbalai privalo būti patogūs rankai, patvarūs ir, be abejo, ilgaamžiai. Tik esant visiems šiems kriterijams pajausite malonumą megzti.

Virbalais megzti galima įvairius siūlus: vilnonius, pusvilnonius, šilkinius, medvilninius, angoros vilną, moherinius, sintetinius, kašmyrinius ir kt.

Pačių išbandyti ilgaamžiai virbalai
Mūsų elektoninėje siūlų ir virbalų parduotuvėje rasite tik kokybiškus mezgimo virbalus, nes daugelį virbalų esame patys išbandę ir galime patarti iš patirties. Mūsų orientacija renkantis virbalų tiekėjus – kokybė, o ne žemiausia kaina. Turbūt ne viena žavėjomės savo močiutėmis, kurios jau kelis dešimtmečius mezga vis tais pačiais virbalais – mes taip pat siekiame, kad Jūsų pasirinktais virbalais žavėtųsi ir Jūsų vaikai ir anūkai:)

Virbalai mezgimui ir jų tipai
Mezgimo virbalai skirstomi į kelis tipus:
pagal ilgumą – ilgi virbalai, trumpi virbalai;
pagal storį – stori virbalai, trumpi virbalai;
Virbalai su valu;
Prisukami virbalai;
Virbalai kojinėms;
Trumpi virbalai;
Valai;
Virbalų rinkiniai.

Trumpi virbalai dažnai naudojami kojinėms megzti. Ilgi bei stori virbalai dažnai panaudojami norint megzti purius megztinius ar šalikus.

Virbalai su valu ar be valo?
Virbalai su valu (kiti sako – “su siūlu”) – daugiausia skirti apvaliems mezginiams: kepurėms, kojinėms, megztinių rankovėms ir kt. Mezginiams. Virbalai su valu taip pat tinkami adymui. Knitpro virbalai su valu dažniausiai pasitarnaus dideliems mezginiams, tada labai patogu, kai numegztas mezginio galas keliauja ant valo ir ten laukia, kol bus dekoruojamas kilpomis.

Virbalai su valu naudojami tiek apvaliajam, tiek plokščiajam mezgimui, taip pat didelės ir mažos apimties mezginiams. Pagrindinis virbalų su valu privalumas – universalumas. Labai patogu, kad priklausomai nuo mezginio dydžio galima rinktis skirtingio ilgio valą. Mezgant apvaliai patogu, kai virbalų su valu ilgis yra mažesnis nei mezginio apimtis. Mezgant virbalais su valu mezginio svoris pasiskirsto ant valo ir patogiai ilsisi ant kelių, dėl ko nenuvargs Jūsų rankos bei riešai. Patogu ir tai, kad su tinkamo ilgio valu galima išskleisti mezginį ir pasižiūrėt, kaip jis atrodo (pvz. patikrinti, ar nėra įsivėlusi kokia klaida). Mezgant apvaliai virbalais su valu labai patogu primatuoti mezginį. Visgi, reikėtų rinktis kokybišką virbalų gamintoją, nes rinkoje esti nekokybiškų virbalų su valu, mezgant tokiais virbalais mezginys gali kliūti ties virbalo ir valo sujungimo vieta, o pats valas gali raitytis. Virbalai su valu būna fiksuoti (kai valas jau gamykloje sujungtas su tam tikro storio antgaliais) arba prisukami (tokiu atveju galima skirtingo storio virbalų antgalius prisukti ant pasirinkto ilgio valo – tai labai patogu). Valo ilgis paprastai būna tarp 20 cm ir 150 cm, antgalių storis siekia 0.70 mm – 35 mm ar daugiau.

Ploni ar stori virbalai?
Ploni virbalai dažniausiai naudojami ploniems ir tankiems mezginiams megzti.

Lenkti virbalai – kam jie naudojami?
Lenkti virbalai dažniausiai naudojami pynėms.

Mediniai virbalai
Vienas įdomesnių pasirinkimų renkantis virbalus yra bambukiniai virbalai (arba mediniai virbalai) – jau spėti pamėgti mezgėjų ir Lietuvoje ir ne veltui – juos malonu laikyti rankose, patys mediniai virbalai džiugina ir savo stiliumi bei dailumu. Mediniai – bambukiniai 40 cm ilgio virbalai – vieni populiariausių. Bet vertėtų pačioms ar aptiems išbandyti ir rasti sau aptogiausius virbalus. Aš pati dažniausiai mezgu ir rekomenduoju KnitPro Cubics virbalus.

Mediniai virbalai paprastai gaminami iš kietmedžio (pvz. beržo, juodmedžio, raudonmedžio, riešuto ir pan.). Šie virbalai yra lengvi, tvirti, minkšti bei šilti – mezgėjos ir mezgėjai turbūt supranta šiuos būdvardžius:). Mediniai virbalai gali būti išsigelbėjimas mezgėjams / mezgėjoms, kurios kenčia nuo riešo skausmų. Medinių virbalų paviršius paprastai būna glotnus, bet ne toks slidus kaip metalinių – todėl mezginio akys slysta lėčiau ir ne taip greitai bei dažnai pabėga. Mezgant slidžiais siūlais mediniai virbalai, bent jau man, padeda išvengti pabėgusių akių.

Bambukiniai virbalai
Bambukiniai virbalai panašūs į medinius virbalus ir yra šiek tiek pigesni nei mediniai. Bambukinių, kaip ir medinių virbalų, galai būna pakankamai nusmailinti, kad būtų patogu užkabinti akį. Tiesa, mediniai bei bambukiniai virbalai gali lūžti, todėl juos reikia daugiau saugoti nuo apsibraižymo. Svarbu nepažeisti medinio virbalo galiuko – tuomet virbalas gali pradėti kabinti siūlą.

Prisukami virbalai mezgimui – modernūs ir šiuolaikiniai virbalai
Prisukami virbalai gali būti stori arba ploni. Išsirinkite sau tinkamiausius pagal Jūsų patogumą ir mezgamą mezginį.

Virbalų rinkiniai – daug mezgančioms mezgėjoms
Jeigu kasdien skiriate laiko mezgimui – Jums tiesiog būtina pagalvoti apie virbalų rinkinio įsigijimą. Šiuolaikiniuose virbalų komplektuose galite rasti daug įvairių rūšių virbalų, todėl galėsite megzti įvairius mezginius.

Metaliniai virbalai
Nuo metalo rūšies priklauso ir pačio virbalo kaina. Metaliniai virbalai (nikeliuoti, plieniniai arba aliuminiai) būna su vienu nusmailintu galu, o kitu pastorintu (užlenktu). Arba abu metalinio virbalo galai būna nusmailinti. Būna ir metalinių virbalų, sujungtų plastikiniu arba metaliniu valu. Šiais virbalais su valu galima megzti plokščias detales, be to mezgant šiais virbalais yra patogu mezginį pamatuoti prie iškarpos. Metaliniai virbalai yra tvirti, slidūs ir elastingi (jie nelūžta, bet gali sulinkti). Dėl didesnio slydimo mezgimo tempas gali būti greitesnis. Mezgantiems labai laisvai gali tekti daugiau laiko praleisti gaudant čiuožinėjančias akis.

Tiesūs ilgi virbalai
Šių klasikinių virbalų vienas galas yra nusmailintas, o kitas galas – su “bumbuliuku” arba kitokios formos antgaliu. Dėl šio “patobulinimo” mezginys nenuslysta nuo virbalo. Šie virbalai dažniausiai naudojami plokščiajam mezgimui, yra patogūs nedidelės apimties mezginiams. Vienas šių virbalų trūkumų – tikėtina, kad jei megsite didelius mezginius, pajusite nuovargį rankose, nes mezginys susistums viename virbalo gale ir taip nusvers jį žemyn – dėl to darysis vis sunkiau valdyti patį virbalą bei gali paskausti riešas ar plaštaka. Sakoma, kad galbūt šiais tiesiais virbalais patogiau mokytis megzti pradedantiesiems ir vaikams. Tiesūs virbalai su antgaliu dažniausiai pakuojami poromis (po du) bei būna įvairaus ilgio (25-40 cm). Tiesūs virbalai turi platų dydžių pasirinkimą (2-35 mm ir storesni).

Prailginti virbalai
Tai savotiškas tiesių virbalų ir virbalų su valu miksas. Prailginti virbalai tiks mėgstantiems tiesius virbalus ir nenorintiems naudoti virbalų su valu plokščiajam mezgimui. Prailginti virbalai Jums tiks, jei norite išvengti rankų apkrovimo bei nuovargio.

Virbalai kojinėms
Virbalai, skirti kojinėms megzti, dažniausiai būna be antgalių. Šių virbalų abu galiukai paprastai būna nusmailinti. Virbalai kojinėms paprastai naudojami mezgant kojines, riešines, vaikiškas kepures, pirštines, rankoves ar kitus mažus apvalius mezginius. Vienas pagrindinių tokių virbalų privalumų – šiais virbalais ypač patogu megzti tokius mažus mezginius kaip vaikiškas pirštuotas pirštines, žaisliukus, kojinytes. Šiais virbalais taip pat patogu užbaigti megzti kepurės viršunę. Virbalai kojinėms dažniausiai komplektuojami rinkiniais po 5 (nors kai kurie gamintojai turi komplektų 5+1 atsarginiu virbalu). Virbalų klojinėms dydžiai būna įvairūs – nuo 0,70 mm iki 25 mm.

Plastikiniai virbalai mezgimui
Plastikiniai virbalai, kaip ir pridera, paprastai yra pigesni tiek už medinius, tiek už metalinius. Jei galite rinktis, patarčiau rinktis metalinius arba medinius, bambukinius virbalus. Kai kurioms mezgėjoms ar mezgėjams ilgiau pamezgus plastikiniais virbalais gali apimti jausmas, kad delnai ima drėkti. Be abejo, tokie virbalai greičiau ir dažniau lūžta, susidėvi.

Anglies pluošto virbalai
Šie virbalai turi metalinio virbalo tvirtumą bei patvarumą. Paprastai šių virbalų galiukai gana aštrūs, todėl reikėtų atsargiai elgtis ir jų neprisėsti. Mezgant anglies pluošto virbalais jausmas bus panašus kaip mezgant mediniais ar bambukiniais virbalais – pats mezgimas gana minkštas ir šiltas. Šių virbalų paviršiaus slidimas taip pat panašus į medinių bei bambukinių virbalų slidimą.

Virbalų galai: buki, vidutinio smailumo ar smailūs – kokius rinktis?
Kokius virbalus ir su kokiais galais rinktis priklauso nuo to, ką planuojate megzti ir kokius naudosite siūlus. Buki virbalų galiukai dažniausiai bus patogesnis mezgant storais, laisvai suvytais siūlais, taip pat šie virbalai bus naudingi mezgant paprastus raštus, kuriuose nereikia daryti įvairių sudėtingesnių “judesių” tarp akių. Vidutinio smailumo virbalų galiukai leis lengviau laviruoti tarp rašto subtilybių, tiksliau užkabinsite siūlą. Na o smailūs virbalų galiukai išgelbės pasirinkus sudėtingą kiauraraštį – tada lengviau ir tiksliau užkabinsite akį. Reikėtų atminti, kad kuo kiečiau mėgstate megzti, tuo smailesni turėtų būti virbalų galiukai.

Virbalų numeriai
Virbalai būna žymimi įvairiais skaičiais – numeriais. Šis skaičius (numeris) nusako virbalo skersmenį milimetrais (mm). Virbalų numeris paprastai parenkamas pagal siūlų storį pagal tokią taisyklę – virbalų storis galėtų būti du kartus storesnis už siūlo storį. Jei plonais virbalais megsite storus siūlus, mezginys gausis kietesnis ir atvirkščiai – plonus siūlus mezgant storais virbalais mezginys gausis “suglebęs”. Pirmo (1 mm) ir antro (2 mm) numerio virbalai dažniausiai naudojami mezgant plonus ir puošnius mezginius, pvz. moteriškas palaidinukes, sukneles, ažūrinius šalius, skaras. Dviejų su puse (2,5 mm) ir trečio (3 mm) numerio virbalais dažniausiai mezgama siūlais iš kelių sudėtų gijų. Trečio (3 mm) ir trečio su puse (3,5 mm) numerio virbalais dažniausiai mezgama storais suktais arba penkių – šešių gijų siūlais, tokiais virbalais tinka megzti švarkus, liemenes, žieminius kostiumėlius ir pan.

Virbalo dydis
Paprastai dar pradedantiems mezgėjams ar mezgėjoms patariama rinktis tokio dydžio virbalus, kokį Jūsų pasirinktų mezgamų siūlų gamintojas – paprastai tai nurodyta ant etiketės. Jau įgūdę mezgėjai ir mezgėjos megzdami pajaučia, ar mezgant iš pasirinktų siūlų reikia keisti virbalu didesniais ar mažesniais. Bendrai mezgimo pasaulyje galiojanti taisyklė yra tokia: kuo mažesni virbalai, tuo tankesnis ir standesnis mezginys, kuo virbalai didesni – tuo mezginys laisvesnis, puresnis. Prie kai kurių mūsų parduotuvėje www.siulupinkles.lt parduodamų siūlų esu nurodžiusi, kokio dydžio virbalais patarčiau megzti iš savo patirties. Jums gali praversti ir virbalų dydžio matuoklis – šis įrankis ne tik gali padėti išsirinkti tinkamą virbalų dydį, bet ir gali praversti norint sužinoti turimų virbalų dydį, kai ant virbalų užrašyti dydžiai nusitrina. Čia reikėtų paminėti, kad renkantis virbalus svarbu atkreipti dėmesį, ar ant jų uždėtas numerio / dydžio užrašas yra graviruotas ar įspaustas – turint tokius virbalus būsite tikri, kad dydis nenusitrins.

Valo ilgis
Jei mezgate apvaliai bus patogiau, jei virbalų su valu ilgis bus mažesnis už mezginio. Aišku, galima megzti ir su ilgesniais nei mezginys mezginiais – tada naudojamas angl. magic loop metodas. Ieškant virbalų su valu būtinai pažiūrėkite, kaip nurodytas valo ilgis: ar tai ilgis „nuo galiuko iki galiuko“. Taip pat atkreipkite dėmesį į valo ir virbalo sujungimo vietą – jeigu perbraukus pirštu nuo valo link virbalo jaučiate nelygumus ar brėžimą – toks sujungimas mezgant Jūsų nedžiugins ir kabins siūlą. Sujungimo vieta turi būti tolygi, bet koks jaučiamas paviršiaus nelygumas turi būti ypatingai švelnus.

Kaip pasirinkti tinkamus virbalus?
Norint išgauti lygų ir vienodą mezginį reikėtų pasirinkti lygius ir slidžius virbalus bukais galais, nes kitaip virbalai gali draskyti siūlus ir taip apsunkinti mezgimą. Bet virbalai neturi būti ir per daug buki, nes tada gali išplėsti mezgamas akis.

Jei abejojate kuriuos virbalus rinktis ir pasimetėte tarp virbalų gausybės – kreipkitės į mane, Renatą, būtinai Jums patarsiu iš patirties.

Rodoma 1–48 iš 73

siulu pinkles logo siulai internetu

Sekite naujienas apie siūlus ir virbalus socialiniuose tinkluose:

No products in the cart.